Nowa Karczma. Wypadek na skrzyżowaniu - trzy osoby poszkodowane

piątek, 3 czerwca 2016 r., 21:22
fot. MSz

Trzy osoby zostały poszkodowane na skutek wypadku, do którego doszło piątkowym wieczorem w Nowej Karczmie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Zdarzenie miało miejsce w piątek po godzinie 19. na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 221 i 224 w Nowej Karczmie.

- Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący audi A3, 24-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, nie dostosował się do znaku "STOP" w wyniku czego wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym prawidłowo Audi Q7, którym kierował 63-letni mieszkaniec Kościerzyny - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane, z tego jedna - 63-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 24-letniemu sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy kategorii B.

W akcji wzięła udział JRG Kościerzyna, OSP Nowa Karczma, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.