Kościerzyna. Odjechał z łupem będąc pod wpływem alkoholu - 28-latek i jego 27-letni kompan w rękach policji

piątek, 3 czerwca 2016 r., 12:01
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Mieli włamać się do dwóch domków letniskowych, a następnie z łupem odjechać samochodem dostawczym. Kościerscy kryminalni szybko wpadli na trop włamywaczy i zatrzymali podejrzany pojazd na terenie Kościerzyny. Jak się okazało, samochodem podróżowało dwóch podejrzanych mężczyzn. Dodatkowo 28-letni kierowca odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

W czwartek przed godziną 6. kościerscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o dwóch włamaniach do domków letniskowych, do których doszło w Rybakach.

- Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Funkcjonariusze ustalili że włamywacze mogą poruszać się samochodem dostawczym. Zauważyli podejrzany pojazd na terenie Kościerzyny i zatrzymali go do kontroli. Autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 28 i 27 lat - mówi oficer prasowy kościerskiej komendy, Piotr Kwidziński.

- Okazało się, że kierujący 28 - latek jest pod wpływem alkoholu. Mężczyźni przyznali się do włamań. Kryminalni odzyskali skradziony sprzęt o wartości ponad 2.000 zł. Niebawem trafi on do swoich właścicieli - dodaje.

Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. W piątej usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem, co za może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 28-latek odpowie za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.