Policjanci z wizytą u najmłodszych w Wielkim Klinczu i uczniów klasy policyjnej

czwartek, 2 czerwca 2016 r., 11:28
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Z okazji Dnia Dziecka kościerscy funkcjonariusze odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Wielkim Klinczu. Podczas wizyty uczyli najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Kilka dni wcześnie zawitali za to klasy policyjnej. Przyszłym mundurowym opowiadali o codziennej pracy policjantów.

W ramach szkolnego Dnia Dziecka najmłodszych wychowanków szkoły w Wielkim Klinczu odwiedzili kościerscy stróże prawa.

- Funkcjonariusze instruowali najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drodze, do czego służą odblaski i kamizelki odblaskowe i jak przechodzić bezpiecznie po przejściach dla pieszych. Najmłodsi potrafi wykazać się wiedzą numerów alarmowych, wiedzieli gdzie dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Funkcjonariusze rozmawiali również o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku. Przestrzegali także, aby dzieci nie wchodziły do stawów i jezior bez opieki osób dorosłych - relacjonuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

We wtorek z kolei mundurowi zawitali do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kościerzynie, gdzie działa klasa policyjna. Przyszli mundurowi poznali między innymi tajniki pracy rzecznika prasowego policji.

- Młodzież miała możliwość dowiedzieć się nieco więcej o zawodzie policjanta, zasadach przyjęć do służby oraz codziennej pracy funkcjonariuszy. Policjanci omówili również zagrożenia związane z dorastaniem, uzależnienia od narkotyków i dopalaczy oraz przykłady oszustw bankowych - dodaje mł. asp. Piotr Kwidziński.

AL

Wielki Pan policjant zamiast pouczać innych niech najpierw spojrzy w lustro!!!! Niech zapala światła, zapina pasy i skończy wiecznie gadać przez telefon w czasie jazdy
tereferekuku   czwartek, 2 czerwca 2016 r., 16:48