Długi weekend w powiecie kościerskim - zaplanuj czas i sprawdź, gdzie się wybrać

piątek, 27 maja 2016 r., 15:47
fot. MSz

Zawody wędkarskie, wiatrakowcowe, Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, czy też Dzień Dziecka w Lubaniu - to tylko niektóre z imprez, które odbywać się będą w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

Piątek

Od środy w Tawernie Żeglarskiej Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach Kiszewskich odbywa się impreza pod nazwą Muzyczny Długi Weekend we Wdzydzach. W piątek o godzinie 21. odbędzie się tam koncert grupy Stay Cool Band, w sobotę natomiast o tej samej godzinie zagra Trójmiejska Formacja Szantowa Trzy Majtki.

W weekend w Kornem odbywają się II Ogólnopolskie Zawody Wiatrakowcowe. Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Towarzystwo Lotnicze. W piątek będzie można wykonywać loty treningowe, zawody zostaną rozegrane zaś w sobotę (odprawa planowana jest na godz. 12:00). Na niedzielę zaś zaplanowano odloty, a jeżeli będą ku temu sprzyjające warunki - również loty widokowe po Kaszubach.

Sobota
W sobotę z samego rana, bo od godziny 7.30 w Kościerzynie nad Jeziorem Kaplicznym rozpoczną się zawody wędkarskie i warsztaty edukacyjne. Odbędą się one pod hasłem "Łowimy nowe hobby". W programie przewidziano także warsztaty edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego wędkowania, a także roli rzek, ochrony wód płynących i ryb objętych ochroną. Zabawa potrwa do godziny 13.

Tego samego dnia o godzinie 14. na kościerskim rynku rozpocznie się impreza charytatywna dla Małgosi i Kornela pod nazwą: "Dwa światy - z głębi serca". W programie: koncerty zespołów, występy solistów, gość specjalny Marcin "Reksio" Rekowski oraz wiele innych atrakcji.

Niedziela
W niedzielę kilkuset zawodników wystartuje w największej imprezie kolarskiej dla amatorów w Polsce - KaszebeRunda. Trasa rajdu biegnie przez Szwajcarię Kaszubską na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Do wyboru są trzy dystansy - 65 km, 125 km i 195 km. Rowerzyści startują z Aqua Centrum w Kościerzynie na ulicy Hallera 2, w godzinach: 6.30 - 11.00.

O godzinie 14.30 w Zespole Szkół w Lipuszu wystartują XXVII Lipuskie Biegi Uliczne. Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji i zdrowego stylu życia, a udział w niej wezmą dzieci i młodzież z wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjów.

Nieco później, bo o godzinie 15. w Piechowicach (gmina Dziemiany) odbędą się I Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Celem zawodów jest promocja powożenia zaprzęgami jako formy aktywnego wypoczynku dla młodzieży i dorosłych. W imprezie mogą wziąć udział zawodnicy zarejestrowani w PZJ, OZJ oraz amatorzy.

O tej samej porze na placu wystawowym PODR-u w Lubaniu odbędzie się Dzień Dziecka. Na wszystkie dzieci z okazji ich święta czekać będzie mnóstwo atrakcji, w programie między innymi: malowanie twarzy, bryczki, przejażdżki wozem strażackim, pieczenie kiełbasek przy ognisku i słodki poczęstunek. Dobrowolny wstęp na wszystkie atrakcje przygotowane dla uczestników pikniku wynosić będzie 2 zł. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Błażejka Różańskiego z Nowej Karczmy - podopiecznego Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.