Wypadkowy weekend na drogach powiatu kościerskiego

poniedziałek, 23 maja 2016 r., 12:57
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Miniony weekend nie należał do spokojnych dla służb ratunkowych, które aż czterokrotnie musiały interweniować przy zdarzeniach drogowych. Na skutek tychże zdarzeń cztery osoby trafiły do szpitala.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczesnym rankiem w niedzielę na drodze wojewódzkiej pomiędzy Iłownicą a Głodowem (gm. Liniewo). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Golfem 18-latek na łuku drogi zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Nastolatek z urazem szyi i kręgosłupa został przetransportowany do szpitala. Była wyczuwalna od niego woń alkoholu, ale 18-latek odmówił poddania się badaniem alkomatem, więc pobrano od niego krew do badań.

Po godzinie 15.30 pomoc służb ratunkowych była potrzebna na K20 pomiędzy Łubianą o Kornem.

- Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 48-letni mieszkaniec naszego powiatu, jadąc motorowerem, wjechał wprost pod vw golfa, którym kierowała 23-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zderzenia motorowerzysta z obrażeniami trafi do kościerskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - podaje rzecznik kościerskiej komendy.

Na trasie Kościerzyna - Sarnowy dziewięciolatek wjechał zaś rowerem pod toyotę. Jak informuje mł. asp. Piotr Kwidziński, 9-latek wraz z tatą jechali rowerami poboczem. W pewnym momencie 9-latek wyjechał na ulicę i przewrócił się zahaczając o wyprzedzającą go toyotę. Dziewięciolatek trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Po raz ostatni w weekend służby ratunkowe interweniowały w Grabówku (gm. Nowa Karczma), gdzie kierująca renault straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, gdzie prowadzony przez nią pojazd uderzył w drzewo.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.