Iłownica. VW golf uderzył w drzewo - jedna osoba ranna

niedziela, 22 maja 2016 r., 09:44
fot. nadesłane/OSP Liniewo

Jedna osoba została poszkodowana na skutek wypadku, do którego doszło w niedzielny poranek w Iłownicy (gmina Liniewo). VW golf uderzył tam w drzewo.

Zgłoszenie o wypadku na odcinku drogi wojewódzkiej nr 224 pomiędzy Iłownicą a Głodowem (gmina Liniewo) kościerska straż pożarna otrzymała w niedzielę o godzinie 4.40 rano. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Golfem 18-latek na łuku drogi zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo.

Nastolatek z urazem szyi i kręgosłupa został przetransportowany do szpitala. Jak dodaje Piotr Kwidziński, była wyczuwalna od niego woń alkoholu, ale 18-latek odmówił poddania się badaniu alkomatem, więc pobrano od niego krew do badań.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Liniewo, OSP Wysin, OSP Głodowo, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia policja.

MSz

P.S. Jak wykazały badania krwi, 18-letni kierowca był trzeźwy oraz nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. 11 sierpnia br. policja umorzyła dochodzenie w sprawie wobec stwierdzenia, że czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego.


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.