Karsin. Wójt Roman Brunke już z absolutorium

piątek, 20 maja 2016 r., 09:36
fot. nadesłane/UG Karsin

Dochody na poziomie 31,9 mln zł, wydatki oscylujące w granicach 30,2 mln zł, w tym ponad 7.2 mln zł przeznaczono na realizację zadań inwestycyjnych - tak w wielkim skrócie można podsumować finanse gminy Karsin za rok 2015. Radni nie mieli wątpliwości, że ubiegłoroczny budżet został wykonany, a tym samym jednogłośnie z tego tytułu udzielili wójtowi Romanowi Brunke absolutorium.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Karsin radni rozliczyli wójta z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Jak referował Roman Brunke, dochody gminy w 2015 roku wyniosły 31,9 mln zł, a wydatki 30,2 mln. Na bieżący rok przeniesiono wolne środki w kwocie 379.500 zł. Ubiegły rok, podobnie jak lata wcześniejsze, upłynął pod znakiem realizacji wielu ważnych dla mieszkańców inwestycji. Na ten cel samorząd przeznaczył w sumie ponad 7,2 mln zł, co stanowiło 23,8 proc. wydatków ogólnych budżetu.

Do największych ubiegłorocznych zadań inwestycyjnych należały: rozbudowa budynku urzędu gminy, , zagospodarowanie placu zabaw przed Domem Kultury w Karsinie, przebudowa drogi na odcinku Podrąbiona - Bąk Dworzec, rozbudowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej, modernizacja asfaltowej drogi Kliczkowy - Górki, wykup gruntów i nieruchomości pod ścieżkę rowerową Karsin - Wiele, rozbudowę zaplecza sportowo-rekreacyjnego przy szkole w Górkach, czy modernizacja placu zabaw przy ul. Wiśniowej w Karsinie.

W swoim wystąpieniu wójt dziękował także radnym i sołtysom za bardzo dobrą współpracę, która zaowocowała skuteczną realizacją tak wielu zadań. Radni za to włodarza Karsina za ubiegłoroczną pracę nagrodzili jednogłośnym udzieleniem mu absolutorium.

AL
info. UG Karin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.