Trzech nietrzeźwych kierowców już bez prawa jazdy

piątek, 13 maja 2016 r., 12:49
fot. archiwum

W czwartek kościerscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy aż trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 37-letni motocyklista bez uprawnień do kierowania pojazdem, który wydmuchał blisko dwa promile alkoholu.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński, w czwartek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali aż trzech kierowców - amatorów jazdy na podwójnym gazie.

Do pierwszego z zatrzymań doszło około godziny 14. w Łubianie. Policjanci zatrzymali do kontroli motocykl marki SHL, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzna wydmuchał blisko dwa promile alkoholu. Okazało się też, że 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Kilka godzin później także w Łubianie mundurowi skontrolowali skodę octawię, którym kierował 31-letni mężczyzna. W jego przypadku alkomat wskazał około 0,6 promila alkoholu. Ostatni z zatrzymanych wpadł w Kościerzynie tuż po północy w nocy z czwartku na piątek. 28-latek kierował fordem mając w wydychanym powietrzu 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wszyscy trzej musieli pożegnać się z prawem jazdy na co najmniej trzy lata. Grozi im też kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

Taka osoba stwarza zagrożenie..powienien pójść do więzienia..
Koscierzak22   poniedziałek, 16 maja 2016 r., 14:18
Jak wyeliminowali? Poprzednio też wyeliminowali a jednak jechał dalej i będzie jeździł aż kogoś zabije!!!
tereferekuku   piątek, 13 maja 2016 r., 13:11