Garczyn. Strażacki piknik pod znakiem rywalizacji druhów

sobota, 7 maja 2016 r., 15:44
fot. AL

Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie po raz kolejny zorganizowano gminny piknik strażacki. Zgodnie z tradycją świętowanie z okazji niedawnego Dnia Strażaka połączono z zawodami w sporcie pożarniczym. W tym roku główne trofeum turnieju wznieśli druhowie z Kornego.

Tradycyjnie w sztafecie i ćwiczeniu alarmowo - bojowym zmierzyli się ochotnicy z terenu gminy Kościerzyna. O miano najsprawniejszej drużyny walczyło osiem jednostek OSP ze Skorzewa, Kalisk, Kłobuczyna, Kornego, Wielkiego Klincza, Łubiany, Wąglikowic, Dobrogoszcza. Pozakonkursowo wystartowali także druhowie z Gostomia. W sztafecie równych sobie nie mieli druhowie ze Kłobuczyna, którzy ukończyli konkurencję z czasem 48,53 s. Z kolei w kolejnym zadaniu, będący po pierwszej odsłonie turnieju na drugim miejscu, ochotnicy z Kornego, nie tylko zdołali wygrać w ćwiczeniu alarmowo - bojowym, ale i w ostatecznym rozliczeniu stanęli na najwyższym stopniu podium.

Sobotnia impreza, nie tylko minęła pod znakiem zawodów, ale była też okazją do spotkania ochotników i uczczenia niedawnego święta Dnia Strażaka.

Wszyscy ci, którzy przybyli w sobotnie przedpołudnie do Garczyna mogli nie tylko podziwiać strażaków w sporcie pożarniczym, ale zobaczyć też ich zmagania w podnoszeniu ciężarów, rzucie kulą i przeciąganiu liną.

Wyniki zawodów sportowo - pożarniczych:
Sztafeta pożarnicza:
I miejsce - OSP Kłobuczyno
II miejsce - OSP Korne
III miejsce - OSP Skorzewo

Ćwiczenie alarmowo - bojowe:
I miejsce - OSP Korne
II miejsce - OSP Łubiana
III miejsce - OSP Kłobuczyno

Wyniki ostateczne:
I miejsce - OSP Korne
II miejsce - OSP Kłobuczyno
III miejsce - OSP Łubiana

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.