Tomasz Holc nowym dowódcą JRG Kościerzyna

czwartek, 5 maja 2016 r., 14:15
mł. bryg. Tomasz Holc mł. bryg. Tomasz Holc fot. AL

Z dniem 1 maja funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kościerzynie objął mł. bryg. Tomasz Holc - dotychczas kierownik sekcji ds. kwatermistrzowsko - technicznych. Przypomnijmy, że roszady na tym stanowisku, to efekt odejścia na emeryturę wieloletniego szefa JRG mł. bryg. Wojciecha Szyszki.

Mł. bryg. Tomasz Holc ma 41 lat. Przygodę ze strażą rozpoczął już w młodzieńczych latach, wstępując do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wysinie. Początkowo aktywnie brał udział w zawodach sportowo - pożarniczych. Jako uczeń szkoły podstawowej i średniej uczestniczył w turniejach wiedzy pożarniczych i to z sukcesami. Także i swoje zawodowe życie postanowił związać ze strażą.

Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 1 maja 1997 roku podjął pracę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Kościerzynie, w której służbę pełni do dziś. Od 1999 roku przez cztery lata zaocznie uczył się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera i pierwszy stopień oficerski.

Na podziale bojowym przepracował ponad dekadę. Zaczynał jako dowódca zastępu, potem pełnił funkcję dowódcy zmiany. Po jedenastu latach objął stanowisko kierownika sekcji ds. kwatermistrzowsko - technicznych. Tę ostatnią funkcję piastował do końca kwietnia. Z dniem 1 maja br. powierzono mu bowiem obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kościerzynie.

- Jest to dla mnie duży awans. Cieszę się, że moja dotychczasowa służba w tej jednostce została doceniona i powierzono mi funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kościerzynie. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka się z nią wiąże, i tego, że czeka mnie ciężka praca - podkreśla mł. bryg. Tomasz Holc.

Jego kandydaturę na stanowisko dowódcy JRG zaproponował szef kościerskiej straży.

- Jest to wynik moich trzyletnich obserwacji. Funkcja dowódcy jednostki jest najważniejszym stanowiskiem w naszej strukturze. Dowódca to osoba, która zawiaduje zespołem ludzi, którzy mają najtrudniejsze zadanie - reagują na wszelkie zagrożenia w powiecie. Stąd dowódcą może być osoba, która z jednej strony spełnia wymogi ustawowe, ma odpowiednie wyszkolenie i kwalifikacje zawodowe, ale też posiada odpowiednie cechy charakteru. Musi to być osoba zdecydowana, energiczna, merytorycznie bardzo dobrze przygotowana. Osoba, która potrafi kierować zespołem ludzi. Tomasz te wszystkie cechy posiada. To, co pokazał przez ostatnie lata, daje gwarancję tego, że na tym stanowisku się sprawdzi - zaznacza Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, Tomasz Klinkosz.

- W naszej jednostce działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego, dlatego też dowódcą może być nie tylko osoba, która zna rzemiosło pożarnicze, ale i też dobrze czuje się w wodzie. Tomasz jest płetwonurkiem i to był też jeden z argumentów przemawiających za tym, że to właśnie on jest odpowiednim kandydatem na dowódcę JRG - podsumowuje.

Stanowisko kierownika sekcji ds. kwatermistrzowsko - technicznych powierzono z kolei kpt. Rafałowi Duzowskiemu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.