Zaplanuj majówkę w powiecie kościerskim

piątek, 29 kwietnia 2016 r., 14:35
fot. MD-Z

Przeganianie czarownic i konkurs latania na miotle, parada rowerów, koncerty, turniej sołecki, zawody sportowe, pikniki i patriotyczne obchody rocznicy uchwalenia konstytucji - weekend majowy w powiecie kościerskim będzie obfitował w ciekawe wydarzenia i świetne imprezy.

W powiecie kościerskim w ten weekend atrakcji z pewnością nie zabraknie, w bogatej ofercie propozycji każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno miłośnicy koncertów, jak i historii czy aktywnego wypoczynku. W dużym wachlarzu imprez począwszy od piątku, aż do wtorku nikt nie będzie się nudził.

Majówka w Kościerzynie
Kościerska majówka rozpocznie się koncertowo. W niedzielę 1 maja o godz. 17 na Rynku Miasta najpierw wystąpi grupa Big Band Freddens, a potem zespół dance Lecimy.

2 maja w Kościerzynie odbędą się obchody Święta Flagi połączone z paradą rowerów. Jej uczestnicy zbiorą się o godz. 17 przy ul. Targowej. Parada przejedzie na Rynek o godz. 17.10. Pięć minut później dzieci będą mogły zobaczyć spektakl teatralny dla dzieci "Trzy świnki" w wykonaniu teatru Art-Re z Krakowa.

Wtorek, 3 maja upłynie głównie pod znakiem obchodów patriotycznych. O godz. 10.50 uczestnicy uroczystości przemaszerują z Rynku do pomnika Józefa Wybickiego. Tam o godz. 11 odbędą się okolicznościowe obchody i wystąpi Zespół Muzyki Myśliwskiej "Hubertus". Na godz. 12.30 zaplanowano uroczystą mszę św. na Placu Jana Pawła II.

Po południu odbędzie się natomiast piknik rodzinny w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica połączony ze strzelaniem 3-Majowym z Kurkowym Bractwem Strzeleckim oraz zabawą z zespołem "Cztery Asy". W programie m.in. rodzinna rywalizacja, tor przeszkód dla najmłodszych, próby sprawnościowe dla młodzieży oraz inne testy na celność dla całych rodzin. Będą też czekać darmowe atrakcje takie jak : zjeżdżalnia, rodeo dla dorosłych i dzieci, zawody "sumo", ścianka wspinaczkowa oraz poczęstunek. Osoby, które przyjdą z patriotycznymi akcentami wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Dla miłośników historii w restauracji "Pod Kurem" odbędzie się projekcja filmu obrazującego drogę do powstania pomnika Józefa Wybickiego w Kościerzynie w latach 1972-1975.

W poniedziałek, 2 maja autobus miejski będzie kursował do Muzeum Kolejnictwa, a 3 maja autobus miejski będzie kursował do Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica".

Majówka w Parowozowni

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie zaprasza 2 maja w godz. 10 - 18 na interaktywną wystawę pt. "Niezwykła historia biletu kolejowego". W programie III Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę w zabytkowym wagonie, przejażdżka drezyną, projekcje 3D i prezentacja zasady działania kolei magnetycznej. Wstęp wolny.

Czarownice i latanie na miotle w Muzeum we Wdzydzach
Sporo atrakcji dla zwiedzających przygotowało Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Na gości odwiedzających muzeum w dniach 30kwietnia - 3 maja będą czekać takie niespodzianki jak: widowisko obrzędowe "Przeganianie czarownic", latanie na miotłach i ożogach, zabawy pasterskie, pokazy tradycyjnych rzemiosł i zajęć gospodarskich i kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Początek o godz. 12.00 przy chałupie z Piechowic

Koncertowo we Wdzydzach Kiszewskich
Na koncertową majówkę zaprasza Tawerna Żeglarska Stanicy Wodnej PTTK. Już od piątku lokal rozbrzmieje muzyką w najlepszym wydaniu. Koncertowe granie rozpocznie w piątek o godz. 21 wdzydzki szantman Tomek Kuręda, w repertuarze którego znajdują się nie tylko szanty, w tym wdzydzkie, ale również klasyka rocka.

Na sobotę, 30 kwietnia zaplanowano koncert zespołu White Room. Grupa wystąpi o godz. 21. Obok własnych kompozycji zespół gra covery z lat 60, 70 i 80 we własnych, czasami odbiegających od oryginału aranżacjach.

Z kolei w niedzielę na wdzydzkiej scenie zobaczymy Stay Cool Band - bydgoską kapelę grającą "pod nóżkę" współczesne standardy, ale również te odrobinę starsze. Jak obiecują organizatorzy, grupa rozgrzewa serca i zmysły.

Majówka na sportowo w Karsinie
Na sportowe zmagania w niedzielę 1 maja zaprasza gmina Karsin. Odbędą się tam biegi, marsz nordic walking oraz piknik. Zbiórkę zaplanowano o godz. 15.45 na placu przy ul. Wiśniowej. Kwadrans później rozpocznie się otwarty bieg dla wszystkich ulicą Ogrodową na Orlik Na godz. 16.45 zaplanowano marsz nordic walking, gry i zabawy dla dzieci, wspólne grillowanie. W poniedziałek, 2 maja o godz. 16 w Karsinie odbędzie się turniej sołecki 5-tek piłkarskich.

Aktywna Majówka w Dziemianach
W gminie Dziemiany majówka upłynie pod znakiem zabawy sportu. W sobotę, 30 kwietnia o godz. 15 na Orliku w Dziemianach rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej Seniorów . Na godz. 20 w amfiteatrze w Dziemianach odbędzie się "Biesiada pod chmurką" - ognisko, bufet i zabawę taneczną .

Na 1 maja zaplanowano Rajd Rowerowy po malowniczych zakątkach gminy. Zbiórka uczestników o godz. 14.50 przy chacie kaszubskiej. W poniedziałek o godz. 10 odbędzie się z kolei Turniej Piłki Nożnej Seniorów. We wtorek 3 maja, o godz. 14 ruszy Majówkowy Blok Sportowy "Bądź aktywny w Dziemianach"

Wiosenny Kiermasz w Starej Kiszewie
W sobotę, 30 kwietnia o godz. 8 na Targowisku Gminnym odbędzie się Kiermasz Wiosenny. Potrwa do godz. 13. W ofercie znaleźć można wszystko do ogrodu: kwiaty i cebule kwiatowe, drzewka owocowe, ozdobne oraz krzewy, a także wyroby dekoracyjne i rękodzieło.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.