Został zatrzymany po policyjnym pościgu - dzień później trafił na OIOM, gdzie zmarł

czwartek, 28 kwietnia 2016 r., 15:26
fot. archiwum

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 29-letniego mieszkańca Kościerzyny. W ubiegłym tygodniu został on zatrzymany przez kościerskich mundurowych po pościgu. Mając 2,5 promila alkoholu 29-latek prowadził pojazd, a podczas ucieczki przed policyjnym patrolem, skasował znak drogowy. Dzień po opuszczeniu komendy trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Jak już informowaliśmy, we wtorkowy wieczór, 19 kwietnia, policjanci, którzy prowadzili kontrole trzeźwości kierowców na ulicy M. C. Skłodowskiej, chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę vw golfa. Siedzący za kierownicą mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który zakończył się zatrzymaniem kierowcy przy ulicy 3 Maja. Uciekający samochód spowodował kolizję - ściął znak drogowy, który uderzył w inny pojazd jadący z naprzeciwka.

Po zatrzymaniu samochodu mężczyzna zaczął biec, policjanci ruszyli za nim. Mężczyzna był agresywny, stawiał bierny i czynny opór, interweniujący policjant zmuszony był użyć wobec niego siły fizycznej, aby doprowadzić go do radiowozu. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 29-letni mieszkaniec Kościerzyny trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie spędził noc.

- Przed osadzeniem w policyjnej izbie zatrzymań mężczyzna został przebadany przez lekarza. Do domu został zwolniony następnego dnia, 20 kwietnia o godz. 13. - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

W czwartek, 21 kwietnia 29-letni Patryk został zabrany z domu przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. W środę, 27 kwietnia zmarł.

Śledztwo w sprawie śmierci mieszkańca Kościerzyny wszczęła kościerska prokuratura.

- Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie w dniu 27 kwietnia wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Patryka L, w następstwie którego w/w zmarł, tj. o przestępstwo z art. 156§3 k.k. W toku postępowania przede wszystkim zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok w/w mężczyzny, nadto realizowane będą dalsze czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy - informuje rzecznik Prokuratory Okręgowej w Gdańsku, prokurator Tatiana Paszkiewicz.

Do sprawy wrócimy.

AL

W Kartuzach człowiek po opuszczeniu posterunku nagle znika i zostaje znaleziony martwy. W Koscierzynie facet opuszcza posterunek i po paru dniach umiera. Co się dzieje w tej policji. Jak społeczeństwo ma szanowac policje. Ja jak widzę policje to normalnie się boje a przecież powinno się czuć bezpiecznie. HWDP
zaq12wsx   czwartek, 28 kwietnia 2016 r., 20:16