Kolejnych dwóch kierowców zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 r., 10:05
fot. archiwum

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nich zatrzymano w Dziemianach. 40-latek wydmuchał ponad 1,2 promila alkoholu. Weekendowy rekordzista miał za to w organizmie blisko dwa promile i został zatrzymany dzięki zgłoszeniu innych kierowców.

Mimo zaostrzeń kar i wielu kampanii amatorów jazdy na podwójnym gazie nie brakuje. Policyjne niechlubne statystyki w tym zakresie uzupełnili w miniony weekend kolejni dwaj nietrzeźwi kierujący. Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę około godziny 14. w Dziemianach.

- Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dziemianach zatrzymali do kontroli VW Golfa, za kierownicą którego siedział 40-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał ponad 1,2 promila alkoholu - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Uprawnienia stracił też 25-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna, który w ręce mundurowych wpadł w niedzielny wieczór.

- Dyżurny kościerskiej komendy około godziny 18.20 otrzymał zgłoszenie, że od Nowego Klincza w kierunku Kościerzyny porusza się pojazd, którego kierowca wykonuje niebezpieczne manewry. Podejrzany pojazd funkcjonariusze zatrzymali w Kościerzynie na ulicy Kartuskiej. Okazało się, że seatem kierował 25-letni mężczyzna, który wydmuchał blisko dwa promile alkoholu - podaje mł. asp. Piotr Kwidziński.

Mężczyzna został zatrzymany, a w poniedziałek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.