Nastolatki zdemolowały pokoje hotelowe - grozi im do pięciu lat więzienia

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 r., 09:52
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

18-latka wraz z 19-latką odpowiedzą za uszkodzenie dwóch pokoi hotelowych na jednej ze stacji w gminie Kościerzyna. Łączna wartość uszkodzeń wyniosła około 4.000 zł. Nastolatkom z powiatu kościerskiego grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Przed tygodniem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji benzynowych w gminie Kościerzyna uszkodzone zostały dwa pokoje hotelowe.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze rozmawiali ze świadkami tego zdarzenia, zabezpieczyli miejsce, technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną. Działania mundurowych pozwoliły wytypować i w efekcie zatrzymać sprawców. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, iż dwie dziewczyny dokonały uszkodzeń pokoi hotelowych o wartości 4.000 zł. - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

W związku ze sprawą zatrzymano 18-latkę i 19-latkę. Nastolatki przyznały się do zarzucanych im czynów. Czyn, które miały się dopuścić, zagrożony jest karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.