Kościerzyna. Uciekał samochodem przed policją, ściął znak drogowy, miał 2,5 promila

środa, 20 kwietnia 2016 r., 11:59
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z Kościerzyny w ciągu jednej godziny, dwa razy ruszali w pościg za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli. Jak się okazało, obaj byli pijani. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy naszego powiatu. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, oprócz wysokich kar finansowych, może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek o godzinie 21.30. Policjanci, którzy prowadzili kontrole trzeźwości kierowców na ulicy M. C. Skłodowskiej, chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę vw golfa. Siedzący za kierownicą mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który zakończył się zatrzymaniem kierowcy przy ulicy 3 Maja. Uciekający samochód spowodował kolizję - ściął znak drogowy, który uderzył w inny samochód jadący z naprzeciwka.

Po zatrzymaniu samochodu mężczyzna zaczął biec, policjanci ruszyli za nim. Mężczyzna był agresywny, stawiał bierny i czynny opór, interweniujący policjant zmuszony był użyć wobec niego siły fizycznej, aby doprowadzić go do radiowozu. Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 29-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Policjanci zatrzymali go w policyjnej celi, a samochód został odholowany na policyjny parking.

Do drugiego policyjnego pościgu doszło o godzinie 22.20. Patrol z Posterunku Policji w Liniewie chciał zatrzymać do kontroli vw golfa. Za kierownicą siedział mężczyzna, który na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Od mężczyzny czuć było silny zapach alkoholu. 22-latek został poddany badaniu alkomatem, który wykazał ponad promil alkoholu.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, oprócz wysokich kar finansowych, mężczyznom może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.

nadesłane:KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.