Powiat. Uwaga na silny wiatr

wtorek, 19 kwietnia 2016 r., 14:53
fot. internet/pogodynka.pl/ostrzeżenia

Wtorkowa aura nie sprzyja spacerom, aktywności na świeżym powietrzu i pracom w ogrodzie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W godz. 11 -22 wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet do 90 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia o wystąpieniu silnego wiatru. Jak informuje opublikowany na stronie jednostki komunikat, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami od 75 km/h do 90 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

W przypadku zagrożenia I stopnia przewiduje się: "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Warto więc wtorkowe popołudnie spędzić w domowym zaciszu, przesuwając plany związane z aktywnością na świeżym powietrzu na dzień, w którym aura będzie bardziej sprzyjająca.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.