LOT "Serce Kaszub" promowała wypoczynek na Kaszubach na targach w Kielcach

piątek, 15 kwietnia 2016 r., 10:09
fot. nadesłane/LOT "Serce Kaszub"

W miniony weekend odbyły się VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub", która aktywnie promowała wypoczynek na kaszubskiej wsi.

Około 150 wystawców i ponad 20.000 odwiedzających - tak w wielkim skrócie można podsumować VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel, które w miniony weekend odbyły się w Kielcach. Głównym celem targów jest poszerzanie świadomości turystów o możliwości spędzania czasu na terenach wiejskich i w obiektach agroturystycznych oraz stworzenie platformy do wymiany myśli, wiedzy i dobrych praktyk z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki dla wszystkich interesariuszy, uczestników i realizatorów działań służących rozwojowi tej gałęzi gospodarki.

Wśród kilkuset wystawców nie zabrakło także stoiska Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub", której przedstawiciele prezentowanej ofertę wypoczynku na kaszubskiej wsi.

- Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydane specjalnie na tę okoliczność nowe, tematyczne publikacje LOT ,,Serce Kaszub’’. Poradnik grzybiarza, przewodnik wędkarski oraz bogata oferta aktywnego wypoczynku na łonie natury zachęcały do rekreacji przyrodniczej na wsi. Wszelkie aspekty przyrodnicze Kaszub w sposób ciekawy i z wielką pasją przybliżała odwiedzającym stoisko pani Grażyna Sadowska z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Z kolei degustacja kaszubskich specjałów przygotowana przez panią Elżbietę Sabisz z gospodarstwa agroturystycznego ,,U Miecia’’ ze Starego Barkoczyna kusiła smakiem i zapachem regionalnej kuchni - relacjonuje Lidia Narloch, kierownik biura LOT ,,Serce Kaszub''.

- Oprócz wystroju stoiska, który oddawał klimat kaszubskiej wsi i zachęcał do wypoczynku na wsi, przez trzy targowe był wyświetlany film promocyjny LOT ,,Serce Kaszub’’ przedstawiający walory krajobrazowe i dziedzictwo kulturowe Kaszub. Przedstawione w filmie atrakcje turystyczne, elementy kultury kaszubskiej, największe imprezy w regionie oraz rodzaje turystyki aktywnej były dodatkowym bodźcem do przyjazdu na kaszubską wieś - dodaje.

Wyjazd na Targi Agrotravel do Kielc oraz wydanie trzech tematycznych publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

AL
info. LOT "Serce Kaszub"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.