Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej zaprasza na kolejną imprezę biegową w cyklu Kaszuby Biegają 2016. Tym razem chętni mogą sprawdzić się w dystansie 15 km w malowniczych Sierakowicach. Zapisy już się rozpoczęły.
Już 22 maja miłośnicy biegania będą mogli sprawdzić swoje siły na Sierakowickiej "15. To druga edycja biegu w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Uczestnicy będą musieli pokonać 15 km w czasie 2 godzin. Na wszystkich czekać będą pamiątkowe, odlewane medale.
Celem biegu jest promocja urokliwych terenów gminy Sierakowice i popularyzacja biegania, jako najprostszej formy ruchu i profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Współorganizatorem imprezy jest Klub Sportowy Bat Sierakowice.
W rywalizacji mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat (osoby niepełnoletnie mogą startować za zgodą rodziców).
Zgłoszenia można dokonać elektronicznie do dnia 18 maja na stronie www.kaszubybiegaja.pl
oraz w dniu zawodów w godz. 9.30 -12. Opłata startowa wynosi 30 zł dla osób, które dokonają jej do 24 kwietnia, 40 zł dla osób, które wniosą ją do 18 maja lub 50 zł dla osób wpisujących się w dniu zawodów. Decyduje data wpływu opłaty.
Podczas imprezy odbędą się też biegi towarzyszące (udział w nich jest bezpłatny): bieg przedszkolaka na 100 m, bieg dla szeregowców podstawówki na 600 m oraz bieg na 1200 m dla wszystkich chętnych.
Biegom będzie też towarzyszyć zbiórka nakrętek w ramach akcji "Nakrętki dla Milenki".
Komentarze