Jak skutecznie obronić się przed oszustami?

środa, 13 kwietnia 2016 r., 00:44
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

"Seniorze, uważaj na oszustów!" - pod takim hasłem, 13 kwietnia br. w Domu Kultury w Wielu odbędzie się spotkanie adresowane do seniorów. Spotkanie z udziałem funkcjonariuszy kościerskiej policji, poświęcone będzie bezpieczeństwu osób starszych, w szczególności ochronie przed oszustami, którzy działają tzw. metodą "na wnuczka".

Podawanie się za krewnych, pracowników różnych instytucji czy w ostatnim czasie za policjantów, to najczęściej stosowane przez oszustów metody, których ofiarami są przeważnie osoby w starszym wieku. Spotkanie z udziałem funkcjonariuszy kościerskiej policji poświęcone będzie temu, jak skutecznie obronić się przed oszustami, jak się zachować, kiedy ktoś usiłuje wyłudzić od nas pieniądze, jak pozbyć się natrętnego intruza, który podaje się za wnuczka, policjanta lub pracownika urzędu, działając tzw. "metodą na wnuczka".

Zapraszamy na spotkanie i jednocześnie apelujemy do seniorów, aby nigdy nie przekazywali pieniędzy obcym osobom. Jeśli ktoś zadzwoni z prośbą o finansowe wsparcie, podając się za krewnego, należy zweryfikować informację i zadzwonić do rodziny w celu upewnienia się, czy rzeczywiście do nas dzwonił. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, należy natychmiast powiadomić policję.

Spotkanie pod hasłem "Seniorze, uważaj na oszustów!" odbędzie się w środę, 13 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Wielu. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek. Organizatorem spotkania jest Wielewskie Stowarzyszenie Seniorów i Posterunek Policji w Karsinie.

KPP Kościerzyna


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.