Jak skutecznie obronić się przed oszustami?

środa, 13 kwietnia 2016 r., 00:44
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

"Seniorze, uważaj na oszustów!" - pod takim hasłem, 13 kwietnia br. w Domu Kultury w Wielu odbędzie się spotkanie adresowane do seniorów. Spotkanie z udziałem funkcjonariuszy kościerskiej policji, poświęcone będzie bezpieczeństwu osób starszych, w szczególności ochronie przed oszustami, którzy działają tzw. metodą "na wnuczka".

Podawanie się za krewnych, pracowników różnych instytucji czy w ostatnim czasie za policjantów, to najczęściej stosowane przez oszustów metody, których ofiarami są przeważnie osoby w starszym wieku. Spotkanie z udziałem funkcjonariuszy kościerskiej policji poświęcone będzie temu, jak skutecznie obronić się przed oszustami, jak się zachować, kiedy ktoś usiłuje wyłudzić od nas pieniądze, jak pozbyć się natrętnego intruza, który podaje się za wnuczka, policjanta lub pracownika urzędu, działając tzw. "metodą na wnuczka".

Zapraszamy na spotkanie i jednocześnie apelujemy do seniorów, aby nigdy nie przekazywali pieniędzy obcym osobom. Jeśli ktoś zadzwoni z prośbą o finansowe wsparcie, podając się za krewnego, należy zweryfikować informację i zadzwonić do rodziny w celu upewnienia się, czy rzeczywiście do nas dzwonił. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, należy natychmiast powiadomić policję.

Spotkanie pod hasłem "Seniorze, uważaj na oszustów!" odbędzie się w środę, 13 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Wielu. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek. Organizatorem spotkania jest Wielewskie Stowarzyszenie Seniorów i Posterunek Policji w Karsinie.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.