Wiele. Śmiertelne potrącenie mężczyzny

wtorek, 12 kwietnia 2016 r., 22:51
fot. AL

Wtorkowy wieczór okazał się wyjątkowo tragicznym na drogach powiatu kościerskiego. Przed godz. 20 doszło do wypadku na trasie Kościerzyna - Stara Kiszewa, w którym zginęły dwie osoby. Kilkadziesiąt minut później na odcinku Wiele - Kliczkowy śmiertelnie potrącono mężczyznę.

Do zdarzenia doszło na trasie Wiele-Kliczkowy po godzinie 21.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni pieszy, mieszkaniec powiatu kościerskiego, poruszał się poboczem. Nie był wyposażony w kamizelkę odblaskową. Nagle gwałtownie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą mazdę, którym kierował 65-letni mieszkaniec Gdańska - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przez kilkadziesiąt minut prowadził reanimację 60-latka. Niestety mężczyzna nie odzyskał funkcji życiowych. Decyzją prokuratury jego ciało zostało przewiezione do prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok.
Kierujący mazdą był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Wiele i zespół ratownictwa medycznego.

MD-Z, AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.