Kościerzyna-Stara Kiszewa. Tragiczny wypadek - nie żyje 19-latka i 23-latek

wtorek, 12 kwietnia 2016 r., 20:45
fot. AL

We wtorek wieczorem doszło do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej 214. Passat wjechał pod ciężarówkę, następnie zderzył się z kolejnym pojazdem. Wskutek zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, trzy zostały ranne, w tym ciężko 1,5-roczne dziecko. Po przewiezieniu do szpitala zmarł też 23-letni kierowca passata.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 20 na trasie Kościerzyna - Stara Kiszewa. Jak informuje Piotr Kwidziński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący passatem 23-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się czołowo z jadącym od strony Starej Kiszewy samochodem ciężarowym marki DAF. Na skutek zderzenia pojazdy wyniosło na drugi pas ruchu, gdzie zderzyły się z nissanem.

W wyniku doznanych obrażeń 19-letnia pasażerka passata poniosła śmierć na miejscu. Kierowca passata, 23-letni mężczyzna, zmarł w szpitalu. W stanie ciężkim znajdują się 1,5-roczny chłopiec i 15-letnia pasażerka passata.

W akcji wzięli udział OSP Wielki Klincz, JRG Kościerzyna oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia kościerska policja pod nadzorem tutejszej prokuratury.

To jednak nie jedyne tragiczne zdarzenie, do jakiego doszło we wtorkowy wieczór na drogach powiatu kościerskiego. Kilkadziesiąt minut później w Wielu śmiertelnie potrącono 60-letniego mężczyznę.

MD-Z, AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.