Kościerzyna. Finał IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

czwartek, 7 kwietnia 2016 r., 17:48
fot. MSz

23 najlepszych spośród prawie 800 uczniów z całego województwa pomorskiego zmierzyło się ze sobą w czwartek w Kościerzynie. Odbył się tam finał IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem: "Moje Miasto, Moja Straż". Podczas konkursu uczniowie przedstawili problemy straży miejskiej w swoich gminach i zaproponowali ich rozwiązania.

IX Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem: "Moje Miasto, Moja Straż" rozpoczęła się 10 grudnia ubiegłego roku. O darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, nagrody pieniężne i rzeczowe rywalizowało ze sobą prawie 800 uczniów z szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego. W ramach pierwszego etapu, uczestnicy konkursu pisali test w swoich szkołach. Następna odsłona zmagań odbyła się na początku lutego, wówczas uczniowie rozwiązali test składający się z pytań wielokrotnego wyboru i pytań otwartych.

Drugi etap Olimpiady odbył się w siedzibie Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Wzięło w nim udział 130 uczniów z 15 gdańskich szkół. Z całego województwa do drugiego etapu konkursu przystąpiło 494 uczniów. Spośród nich wyłoniono 23 finalistów, którzy w czwartek rywalizowali ze sobą w sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie.

Wyniki finału XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie:
I miejsce - Roksana Krzemińska - Kwidzyn
II miejsce - Michał Śliwiński - Kwidzyn
III miejsce - Dominika Grzegowska - Sopot
IV miejsce - Piotr Mazur - Kościerzyna
V miejsce - Maria Kędra - Kwidzyn
VI miejsce - Dawid Zakrzewski - Malbork
VII miejsce - Aleksandra Kaliszewska - Pelplin
VIII miejsce - Paulina Stangel - Starogard Gdański
IX miejsce - Natalia Chwałek - Gdańsk
X miejsce - Aleksandra Kaszubowska - Kościerzyna
XI miejsce - Emil Bogumił - Sopot
XII miejsce - Wiktoria Muza - Tczew
XIII miejsce - Mikołaj Baska - Kościerzyna
XIV miejsce - Aleksandra Pokojska - Malbork
XV miejsce - Agnieszka Lademann - Rumia
XVI miejsce - Zuzanna Orłowska - Rumia
XVII miejsce - Daniel Gajewski - Tczew
XVIII miejsce - Rafał Wiśniewski - Kościerzyna
XIX miejsce - Damian Barsul - Tczew
XX miejsce - Przemysław Fierek - Starogard Gdański
XXI miejsce - Robert Raszeja - Tczew
XXII miejsce - Dominik Strzemieczny - Gdańsk
XXIII miejsce - Michał Osowski - Pelplin

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.