Kościerzyna. Kierujący bez uprawnień i na podwójnym gazie zatrzymani

poniedziałek, 7 marca 2016 r., 10:14
fot. archiwum

Dwóch kierujących, którzy nie powinni zasiadać za kierownicę pojazdu, w miniony weekend zatrzymali kościerscy funkcjonariusze. 31-letni mieszkaniec Kościerzyny będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, 23-latek zaś został ukarany mandatem za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji Piotr Kwidziński, w sobotnie południe w Skorzewie policjanci zatrzymali do kontroli VW Golfa, za kierownicą którego siedział 23-latek. Mężczyzna był trzeźwy, ale i tak nie powinien kierować samochodem, bo nie posiadał ku temu uprawnień. Został więc ukarany mandatem karnym, a z uwagi na to, że nie posiadał dowodu rejestracyjnego od pojazdu, został on odholowany administracyjnie na koszt właściciela.

W niedzielę o godz. 12. na ulicy Marii Skłodowskiej - Curie w Kościerzynie w ręce funkcjonariuszy wpadł 31-letni mieszkaniec miasta, który kierował VW Caddy. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a w niedługim czasie stanie przed sądem, gdzie będzie musiał wytłumaczyć się z jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.