Wicewojewoda deklaruje wsparcie. Wójt pozostaje nieugięty

środa, 24 lutego 2016 r., 18:38
fot. da

Nie milkną echa zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej w Tuszkowach. O przyszłości niewielkiej placówki z rodzicami uczniów rozmawiał Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski. Choć deklarował wsparcie, obaw mieszkańców nie rozwiał.

Przyszłość tuszkowskiej podstawówki już od dłuższego czasu spędza sen z powiek sporej części mieszkańców gminy Lipusz. Rodzice uczniów są przekonani, że wójt dąży do likwidacji niewielkiej placówki. Stąd między innymi zamiar zamknięcia oddziału przedszkolnego.

- Likwidacji Szkoły Podstawowej w Tuszkowach została niejako przesunięta w czasie - przekonuje Agnieszka Ganowicz-Rolbiecka, mieszkanka gminy Lipusz. - Wiadomo, że jeśli dzieci pójdą do przedszkola w Lipuszu, to będą chciały też chodzić do lipuskiej szkoły

O wsparcie w działaniach mieszkańcy poprosili wicewojewodę pomorskiego. Na jego reakcję nie musieli długo czekać. Mariusz Łuczyk nie tylko spotkał się z rodzicami uczniów, ale i zaoferował im swoją pomoc.

- Chodzi między innymi o wsparcie mentalne, czy też mediacje - wyjaśnia wicewojewoda pomorski. - Wiadomo, że urząd wojewódzki finansować placówek oświatowych nie może.

Czy likwidacja tuszkowskiej podstawówki to jest kwestia czasu? - Dziesięć lat temu mieliśmy czterdzieścioro dzieci - mówi Mirosław Ebertowski, wójt gminy Lipusz. - Dziś mamy dwadzieścioro dwoje. Jeśli za dziesięć lat okaże się, że będzie dziesięcioro, to wtedy o czym będziemy rozmawiali?

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.