Kościerzyna. Policjanci z wizytą na zimowisku

poniedziałek, 22 lutego 2016 r., 09:25
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na zimowisku w Skorzewie. W trakcie wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych. Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z chodnika czy pobocza drogi.

W piątek policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną w kościerskiej komendzie odwiedzili dzieci, które uczestniczą w zimowisku organizowanym w świetlicy wiejskiej w Skorzewie. Przeprowadzili oni pogadankę z uczestnikami na temat ich bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, opowiedzieli im w jaki sposób poruszać się po drodze, korzystać z przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez świateł, a także jak reagować w sytuacjach zagrożeń, m.in. gdy zaczepia nas osoba obca oraz gdy zaatakuje nas pies.

Tłumaczyli, jak bezpiecznie jeździć rowerem, a także jak powinni być zabezpieczeni podczas podróżowania samochodem. Młodzi słuchacze śmiało odpowiadali na pytania policjantów, którzy sprawdzali wiedzę z przeprowadzonego spotkania.

Większość dzieci zapamiętało numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Mundurowi opowiedzieli im także o codziennej pracy w policji. Przeprowadzone spotkania to element działań podejmowanych przez policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych zarówno w szkole, na ulicy, a także w domu podczas zabawy w czasie ferii.

KPP Kościerzyna


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.