Tanie OC w 2016 roku

piątek, 19 lutego 2016 r., 12:52
fot. nadesłane

Rok 2015 przyniósł wiele zmian w świecie ubezpieczeń, zwłaszcza komunikacyjnych. Po wprowadzeniu BLS i rekomendacjach Komisji Nadzoru Finansowego składki za OC wyraźnie poszły w górę. Czy tanie OC jest zatem jeszcze możliwe, czy raczej nie ma się co łudzić i trzeba już zacząć oszczędzać na zakup obowiązkowej polisy.

Przede wszystkim nie należy panikować w związku z podwyżkami, ponieważ nie są one nagłe i wprowadzane z dnia na dzień. Jest to spokojny i powolny proces, który nie sprawi, że nagle za polisę trzeba będzie zapłacić ponad 1000 zł. Trzeba jednak liczyć się z podniesieniem kosztów. Warto też pamiętać o narzędziach i sposobach, które dotychczas pomagały kierowcom w znalezieniu odpowiednio niskiej ceny za OC czy AC.

Porównywarki

Przede wszystkim warto pamiętać o porównywarkach ubezpieczeń komunikacyjnych, które są obecnie najlepszym narzędziem do tego, aby spośród dziesiątków ofert znaleźć tę, która jest najtańsza. Narzędzi tego typu jest całkiem sporo i wiele z nich, poza samym zestawieniem ofert posiada na swoich stronach wiele różnych informacji na temat ubezpieczeń. Są one bardzo pomocne, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie zajmowały się kupowaniem ochrony dla swojego samochodu. Same porównywarki są tak przemyślane, aby przeliczenie ofert nie sprawiało użytkownikowi najmniejszych problemów i aby nie miał on wątpliwości, dlaczego odpowiada na poszczególne pytania.

Samo kupowanie ubezpieczeń przez internet pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, a polisa OC na ubezpieczamy-auto jest tego najlepszym dowodem. W kilka minut wprowadza się niezbędne dane, przegląda proponowane oferty, a potem przechodzi do płatności aby sfinalizować swój wybór. A to wszystko bez ruszania się sprzed komputera w ciągu co najwyżej pół godziny.

Okoliczności dodatkowe

Warto pamiętać również o innych czynnikach jakie mają wpływ na wysokość składki i w miarę możliwości sprawić, by pomagały w obniżeniu składki. Będą to np. wysokie zniżki za bezszkodową i bezpieczną jazdę, niedopisywanie do polisy młodego kierowcy, tylko po to, żeby wyrobił sobie zniżki, czy też wybieranie aut z mniejszą mocą silnika. Są to czynniki na które ma wpływ właściciel pojazdu. Warto więc przemyśleć np. czy przy zakupie nowego auta  konieczne jest branie modelu z dużą pojemnością silnika, czy jednak wybrać nieco mniejszą.

Tanie OC

Wiele osób szukających różnego rodzaju produktów w sieci, wbrew temu co chce uzyskać na początku, zaczyna mieć wątpliwości w przypadku, gdy znajduje wyjątkowo tanią propozycję. Zaczynają wtedy przychodzić myśli, że pewnie cena jest zbyt niska i na pewno jest to jakiś felerny produkt. Tak samo jest w przypadku ubezpieczeń. Jeśli trafi się na wyjątkowo tanią polisę ma się wrażenie, ze coś musi być z nią nie tak. Łatwo to zaobserwować po samym sobie - gdy cały czas widzi się cenę na poziomie ok. 450 zł i nagle pojawia się oferta za 250 zł, to jest się w stosunku do niej podejrzliwym. Nie należy się od razu zrażać, tylko sprawdzić, czy aby dane towarzystwo obliczyło składkę na podstawie dobrych danych. Czasem może wkraść się błąd, dlatego lepiej wejść w szczegóły oferty i sprawdzić, czy wszystko się zgadza. Jeśli tak, nie ma powodów do obaw. Wiele informacji na ten temat można znaleźć w zakładce tanie OC w ubezpieczamy-auto.pl

Jak więc widać podniesienie składek ubezpieczenia obowiązkowego nie musi oznaczać automatycznie, że będą one tak wysokie, że trzeba będzie się nieźle namęczyć, aby je opłacić. Warto korzystać z porównywarek i jeździć bezpiecznie, aby cieszyć się co roku niskimi kosztami ubezpieczenia.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.