Komendant insp. Andrzej Czaja żegna się z kościerską policją

piątek, 12 lutego 2016 r., 13:32
fot. AL

Z dniem 15 lutego insp. Andrzej Czaja pożegna się z Komendą Powiatową Policji w Kościerzynie, którą kierował przez ostatnie cztery lata. Do momentu wyboru nowego komendanta powiatowego obowiązki komendanta pełnić będzie Tomasz Radomski.

Piątkowe posiedzenie komisji bezpieczeństwa powiatu kościerskiego zakończyło się pożegnaniem Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie insp. Andrzeja Czai, który z dniem 15 lutego kończy służbę w policji i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

- Mam taki przywilej, że mogę podjąć decyzję o przejściu na emeryturę i tak właśnie zdecydowałem. Byłem policjantem z najdłuższym stażem w województwie pomorskim. Jestem dumny, że tak długo służyłem w policji. Pewnie nie udało się wszystkiego zrobić. Wykonywałem swoją służbę przez 38 i pół roku, z tego przez 26 lat na stanowiskach kierowniczych. Uważam, że te ce cele, które sobie założyłem, zrealizowałem, a najważniejsze dla mnie było zawsze bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich, którzy na ziemi kartuskiej, czy kościerskiej się poruszali - podkreślał insp. Andrzej Czaja.

Za służbę na rzecz mieszkańców powiatu szefowi kościerskiej policji podziękowała starosta kościerski.

- W imieniu zarządu powiatu kościerskiego, jak i swoim, chciałabym podziękować panie komendancie za współpracę w okresie pełnienia przez pana funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie. Przez ten wieloletni okres pracy dał się pan poznać jako dobry zwierzchnik podległych panu służb, ludzi oraz jako osoba fachowo przygotowana do tej pracy, z należytą odpowiedzialnością podchodząca do swoich obowiązków służbowych. Dzięki pana pracy i podległemu zespołowi ludzi, praca kościerskiej policji zawsze była wysoko oceniana, czego przekładem są coroczne rankingi, w których komenda powiatowa plasowała się na czołowych miejscach wśród innych komend z terenu województwa - mówiła Alicja Żurawska.

- Z drugiej strony, co jest ważne z punktu widzenia samorządu i zasługuje na szczególne słowa uznania, dał się pan poznać jako osoba chętnie współpracująca z samorządem powiatu kościerskiego w realizacji różnego rodzaju działań i profilaktyki w szkołach. Za to wszystko panie komendancie dziękujemy - podsumowała.

Do momentu powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie, jednostką kierować będzie dotychczasowy zastępca komendanta Tomasz Radomski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.