Czystki PiSu w ARiMR - Maciej Filipkowski odwołany z funkcji kierownika

wtorek, 9 lutego 2016 r., 12:40
fot. archiwum

Kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kościerzynie, Maciej Filipkowski z dniem 4 lutego został odwołany z piastowanego przez siebie przez ostatnie lata stanowiska. Jego miejsce zajmie osoba powołana przez dyrektora regionalnego.

W sumie ze stanowiskiem kierowniczym pożegnali się wszyscy dotychczasowi szefowie biur powiatowych w całym województwie.

- W związku z tym, iż kierownicy biur powiatowych pracowali na zasadzie aktów powołania, zostali odwołani. Taka forma zatrudnienia przewiduje powoływanie i odwoływanie kierowników biur w dowolnym momencie - wyjaśnia Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni.

Nowego kierownika kościerskiego oddziału powoła dyrektor regionalny w dowolnym wybranym przez siebie momencie.

- W związku ze zmianą ustawy, która miała miejsce 25 grudnia, dyrektor ma możliwość powołania dowolnej osoby na to stanowisko, która będzie spełniała kryteria wymagane do pełnienia tej funkcji - podkreśla ARiMR w Gdyni.

Maciej Filipkowski na stanowisku kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracował od 2007 roku.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.