Siedziba PODRu już latem w Lubaniu

czwartek, 28 stycznia 2016 r., 12:01
fot. nadesłane/PODR

W okresie letnim siedziba Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zostanie przeniesiona z Gdańska do Lubania. Informację tę potwierdził marszałek Mieczysław Struk podczas ubiegłotygodniowej wizyty w Lubaniu. Szef województwa miał okazję przyjrzeć się też pracom adaptacyjno - modernizacyjnym w budynku po byłej szkole.

W Lubaniu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem marszałka Mieczysława Struka oraz radnego sejmiku województwa pomorskiego Dariusza Męczykowskiego. Podczas niej ogłoszono przybliżony termin przenosin siedziby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Gdańska do Lubania. Ma to nastąpić już w okresie letnim tego roku.

Wizyta w Lubaniu była też okazją do obejrzenia postępów w pracach adaptacyjno - modernizacyjnych w budynku po byłej szkole, gdzie mieścić ma się rolnicze centrum Pomorza. Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Aleksander Mach zaprezentował też uczestnikom spotkania plany na funkcjonowanie jednostki oraz przypomniał, jakie inwestycje udało się zrealizować dotychczas.

Warto dodać, że w Lubaniu mieści się już Pomorskie Centrum Pszczelarskie oraz innowacyjna Mikrobiogazowania Rolnicza. To jednak nie koniec rozwoju Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. W trakcie realizacji jest tworzenie demonstracyjnego, doświadczalnego sadu i Pomorskiego Centrum Edukacji Energii Odnawialnej. Plany są równie ambitne. W 2017 roku wyremontowany ma zostać budynek przy ulicy Maderskiego 4, a w 2018 roku - powstać infrastruktura wystawiennicza.

AL
info. PODR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.