Kościerzyna. Radni oglądali postępy prac przy obwodnicy

czwartek, 28 stycznia 2016 r., 11:00
fot. MSz

W środę kościerscy radni miejscy doglądali postępów prac przy budowie obwodnicy Kościerzyny. Oprowadzali ich przedstawiciele gdańskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku oraz firmy Strabag. Nowa droga ma być gotowa do września 2017 roku.

W środę kościerscy radni miejscy wspólnie z przedstawicielami GDDKiA doglądali postępów prac przy budowie obwodnicy Kościerzyny. Odwiedzili oni cztery punkty, w tym teren przyszłych węzłów oraz plac budowy. Jak tłumaczy burmistrz Kościerzyny, Michał Majewski, wizyta ta spowodowana była wieloma pytaniami i wątpliwościami radnych dotyczącymi obwodnicy.

- Obwodnica jest już zaprojektowana, dostarczono nam także decyzję ZRID. Mieliśmy troszeczkę problemów na etapie projektu i procedury decyzji ZRID. Projekt budowlany jest już uzgodniony, weszliśmy już na teren budowy, wykonawca prężnie przystąpił do robót. GDDKiA pozyskała już wszystkie grunty i nieruchomości niezbędne do rozbiórki - mówi przedstawiciel gdańskiej GDDKiA.

- Cała trasa składać się będzie z czterech węzłów, wzdłuż niej będzie zaprojektowany układ dróg dojazdowych i serwisowych, które łączą tereny rozdzielone obwodnicą jak również stanowią dojazd do urządzeń technicznych - uzupełnia główny inżynier budowy.

W ramach obwodnicy Kościerzyny powstanie także dziewięć obiektów mostowych i jedno przejście dla zwierząt. Jej budowa rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przez ten czas wykonawcy udało się zrealizować głównie prace związane z geotechniką i wzmocnieniem gruntów.

Łączna długość kościerskiej obwodnicy wyniesie 7.636 metrów, powierzchnia nawierzchni asfaltowej będzie miała 145.000 m2, a do powstania drogi zostanie łącznie przekopane ponad 1.500.000 m3 gruntu.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.