Wielki Klincz. Biała sobota - przyjdź i skorzystaj z bezpłatnych badań

piątek, 22 stycznia 2016 r., 12:53
fot. archiwum

Bezpłatne badania, specjalistyczne konsultacje i profilaktyczne prezentacje - to wszystko czeka na tych, którzy w sobotę w godzinach 10 do 17 odwiedzą Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu. Już po raz kolejny gmina Kościerzyna wraz z lekarzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza bowiem na Białą Sobotę.

Już po raz czwarty gmina Kościerzyna dla swoich mieszkańców wspólnie z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym organizuje Białą Sobotę. Ta akcja prozdrowotna to kompleksowe badania medyczne odbywające się na terenie gminy, konsultacje z lekarzami z Uniwersytetu Medycznego oraz w przypadku zagrożenia zdrowia dalsze badania i opieka w Akademii Medycznej w Gdańsku.

- W każdej z poprzednich akcji uczestniczyło ponad 100 osób, niestety w każdej z akcji zdarzały się osoby zaniedbujące wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu, przez co okazywało się, że są w zaawansowanych stanach chorobowych, również chorobach nowotworowych - informuje zastępca wójta gminy Kościerzyna, Grzegorz Świtała.

Odkrycie zagrożenia życia, pokierowanie na właściwą ścieżkę leczenia, konsultowanie wyników to małe sukcesy tych akcji. W ramach bezpłatnych świadczeń mieszkańcy będą mogli skorzystać z następujących badań: pomiaru ciśnienia, poziomu glukozy, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, obliczenia BMI, badania EKG, czy badania piersi. Będzie także możliwość nauki badania palpacyjnego piersi. Bardzo wartościowe z pewnością będą też konsultacje z lekarzami i wykładowcami z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego specjalizującymi się w leczeniu chorób nowotworowych.

Dodatkowo będzie prowadzona też nauka pierwszej pomocy na fantomach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.