Kościerzyna. 16-latka potrącona przez hondę

czwartek, 21 stycznia 2016 r., 11:22
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kościerscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środowe popołudnie na ulicy Jeziornej w Kościerzynie. 16-latka przechodząca przez jezdnię została tam potrącona przez samochód osobowy. Nastolatkę przetransportowano do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14. na skrzyżowaniu ulic Jeziornej i Świętojańskiej.

- Ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez policjantów wynika, że kierowca samochodu, 45-letni kierowca honda uderzył w pieszą, która przechodziła przez ulicę. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny - informuje Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Prowadzone dochodzenie, szczegółowo pozwoli ustalić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów i przewidywać ewentualne zagrożenia - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.