Ksiądz z Rekownicy skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości

czwartek, 21 stycznia 2016 r., 09:58
fot. internet

Proboszcz parafii w Rekownicy został skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Sąd orzekł wobec niego karę grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Zbigniew W. został też obciążony kosztami sądowymi. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło niemal przed rokiem w Będominie. Policjanci patrolujący okolice zatrzymali wówczas do kontroli VW Sharana, za kierownicą którego siedział 53-letni mężczyzna.

Wyczuli od kierowcy woń alkoholu i poddali go badaniu alkotestem. Okazało się, że mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. Nie posiadał przy sobie też żadnych dokumentów. Zatrzymanym okazał się proboszcz parafii w Rekownicy, który jechał na mszę do sąsiedniej miejscowości.

Po ponad dwóch miesiącach postępowania kościerscy śledczy sformułowali wobec księdza akt oskarżenia. Zbigniew W. został oskarżony o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pod koniec grudnia sąd zakończył przewód sądowy w tej sprawie i uznał oskarżonego winnym zarzucanego mu czynu.

- Zbigniew W. skazany został na karę 1.000 złotych grzywny, orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres dwóch lat, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 1.000 złotych oraz został obciążony kosztami sądowymi w kwocie 1.345,67 zł - informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.

Wyrok jest nieprawomocny, a obrońca oskarżonego już złożył zapowiedź apelacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.