Ksiądz z Rekownicy skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości

czwartek, 21 stycznia 2016 r., 09:58
fot. internet

Proboszcz parafii w Rekownicy został skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Sąd orzekł wobec niego karę grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Zbigniew W. został też obciążony kosztami sądowymi. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło niemal przed rokiem w Będominie. Policjanci patrolujący okolice zatrzymali wówczas do kontroli VW Sharana, za kierownicą którego siedział 53-letni mężczyzna.

Wyczuli od kierowcy woń alkoholu i poddali go badaniu alkotestem. Okazało się, że mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. Nie posiadał przy sobie też żadnych dokumentów. Zatrzymanym okazał się proboszcz parafii w Rekownicy, który jechał na mszę do sąsiedniej miejscowości.

Po ponad dwóch miesiącach postępowania kościerscy śledczy sformułowali wobec księdza akt oskarżenia. Zbigniew W. został oskarżony o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pod koniec grudnia sąd zakończył przewód sądowy w tej sprawie i uznał oskarżonego winnym zarzucanego mu czynu.

- Zbigniew W. skazany został na karę 1.000 złotych grzywny, orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres dwóch lat, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 1.000 złotych oraz został obciążony kosztami sądowymi w kwocie 1.345,67 zł - informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.

Wyrok jest nieprawomocny, a obrońca oskarżonego już złożył zapowiedź apelacji.

AL

Łaskawość wcale nie zadziwiająca, ciekawe tylko czy był spowiednikiem sędziego??
yogizkartuz   niedziela, 24 stycznia 2016 r., 19:06
Przecież kara za prowadzenie samochodu po pijaku miało być 12 tyś grzywny upublicznienie zakaz prowadzenia dożywotnio at u tysiąc i jeszcze krzyk niesprawiedliwość jak by był niewinny .A gdyby spowodował wypadek i pozabijał by komuś rodzinę czy komitet obrony proboszcza też by tak działał karać nie wyróżniać tym bardziej powinno się dla przykładu zrobić pokazowy proces . A ciekawe z jakich pieniędzy chciał zapłacić grzywnę
big bag   sobota, 23 stycznia 2016 r., 20:40
Ciekawe ile trzeba bylo zaplacic za tak niski wyrok. Kazdy inny obywatel otrzymal by duzo wieksza kare i w szybszyb czasie?
helmut240   sobota, 23 stycznia 2016 r., 13:15
Ciekawe ile trzeba bylo zaplacic za tak niski wyrok. Kazdy inny obywatel otrzymal by duzo wieksza kare i w szybszyb czasie?
helmut240   sobota, 23 stycznia 2016 r., 13:10