Kościerzyna. W starostwie preparowano dokumenty? Sprawa trafiła do prokuratury

piątek, 15 stycznia 2016 r., 15:03
fot. archiwum

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie skierowało do kościerskiej prokuratury zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy preparowania dokumentów, którego miała dopuścić się jedna z pracownic starostwa. Sama przyznała się do winy, po czym została zwolniona dyscyplinarnie.

Cała sprawa ma swój początek w grudniu ubiegłego roku, kiedy to w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie przeprowadzana była kontrola zlecona przez wojewodę pomorskiego. Dotyczyła ona Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, a konkretniej wydatków dotyczących Skarbu Państwa. Po przeprowadzeniu czynności kontrolnych do kościerskiego starostwa zwrócono się z prośbą o udzielenie wyjaśnień.

Jak informuje starosta kościerski, Alicja Żurawska, po analizie i rozmowie z osobą odpowiedzialną za te decyzje, stwierdzono, że niestety doszło do fałszowania dokumentów dotyczących wyceny gruntów. Nieprawidłowości dotyczą dokumentów z 2014 roku i wykryto je w decyzjach i wypisach z operatów szacunkowych. Pracownica, która miała być odpowiedzialna za preparowanie dokumentów została już zwolniona dyscyplinarnie.

- Była to specjalistka ds. gospodarki nieruchomościami Skarbu Państwa, pracowała u nas od 2007 roku. Sama przyznała się do winy - tłumaczy starosta kościerski.

W środę kościerskie starostwo wystosowało do Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak tłumaczy Alicja Żurawska sprawa jest rozwojowa i obecnie trwa sprawdzanie podobnych dokumentów sprzed okresu skontrolowanego przez wojewodę pomorskiego. Nie oszacowano jeszcze ile pieniędzy mogło zostać zdefraudowanych.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.