Mieszkanka Dziemian wymyśliła aplikację dla psiarzy

wtorek, 12 stycznia 2016 r., 17:49

Z miłości do psów mieszkanka Dziemian, Marzena Polańska stworzyła aplikację DingDog. Pomaga ona właścicielom psów umawiać się na wspólne spacery. Aplikacja zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników czworonogów. Podbiła już stolice i inne polskie miasta, a niedawno jej twórczyni gościła w Dzień Dobry TVN.

Marzena Polańska przez wiele lat mieszkała w Warszawie, gdzie pracowała w wydawnictwie. W końcu powiedziała dość wielkomiejskiemu życiu i przeprowadziła się na Kaszuby, do Dziemian. Kocha psy i właśnie z miłości do nich, stworzyła nową aplikację.

- Zawsze kochałam zwierzęta. Każdy z psiarzy wie jak kto jest, że biegnie się po osiedlu i patrzy się, czy może ktoś spaceruje. Pewnego ranka wstałam rano i pomyślałam, że może zrobię taką aplikację, która kojarzyłaby jakoś te psy - opowiadała w Dzień Dobry TVN, Marzena Polańska.

Jak dodaje, aplikacja polega na tym, że wychodząc na spacer, włącza się aplikację i klika "melduję się". W tym momencie włącza się lokalizator i danego użytkownika widać na mapie. Po najechaniu na punkt, w którym się znajduje, pojawia się profil innych użytkowników będących w pobliżu, jak i informacje o nich i ich zwierzakach.

- Można się poznać, wysłać do siebie zaproszenie do grona znajomych i wspólnie spacerować - zaznacza twórczyni aplikacji.

Program DingDog stworzony na Kaszubach podbija już stolicę i inne miasta Polski. Więcej informacji o aplikacji można uzyskać tutaj.

Zachęcamy też obejrzenia materiału Dzień Dobry TVN, w którym twórczyni aplikacji Marzena Polańska opowiada nie tylko o zaletach programu, ale także o urokach Dziemian.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.