Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Osowa

wtorek, 12 stycznia 2016 r., 16:12
fot. nadesłane

Osowo już po raz trzeci dołączyło do prawie 400 miast polskich, przez które przeszły barwne Orszaki Trzech Króli. Po krótkim nabożeństwie w kościele parafialnym, królowie, kolędnicy i mieszkańcy Osowa, w rytm kolęd granych przez Orkiestrę Dętą, przemaszerowali do Domu Kultury.

Tam uczniowie Szkoły Podstawowej w Osowie przygotowali wspaniały koncert. W zimowej oprawie, na bajecznych saniach, wśród choinek, lampionów i kolędników, przenieśli zebranych, jeszcze raz w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pokazały wszechstronne umiejętności. Śpiewały kolędy, recytowały wiersze, aktorsko odegrały role kolędników.

Cztery pary z Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego "Osowianka" zatańczyły Poloneza do pastorałki "Serca ludzkie się radują", a dwie uczennice tańczące na co dzień w zespole "Paradise", przygotowały układy taneczne do piosenek z filmów "Rudolf Czerwononosy" i "Kraina Lodu". Na koniec koncertu publiczność wspólnie z Orkiestrą Dętą wykonała trzy tradycyjne kolędy.

Oprac. Szkoła Podstawowa w Osowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.