Koncerty, licytacje i kwesty - WOŚP w niedzielę zagra po raz 24.

czwartek, 7 stycznia 2016 r., 13:04
fot. internet

Już po raz 24. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie pediatrii i opieki ludzi w podeszłym wieku. W powiecie kościerskim również nie zabraknie atrakcji. Prawie w każdym jego zakątku wolontariusze zbierać będą datki.

"Mierzymy wysoko" - to hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrii i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku.

Organizatorzy WOŚP przygotowali morze atrakcji także dla mieszkańców powiatu kościerskiego. Orkiestra zawita między innymi na kościerski rynek. Impreza rozpocznie się o godzinie 14. W programie znajdziemy, między innymi licytacje, występy artystyczne, pokaz karate, czy fire show. Szczegółowy program prezentujemy poniżej.

Wolontariusze pojawią się również na ulicach Lipusza. Oprócz zbiórki pieniędzy, przygotowano też V runda Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet na hali sportowej (godz. 10.), I Turniej Szachowy z cyklu GPPK' 2016 w GOKSiR (godz. 11), natomiast o godzinie 14. "Podglądanie Morsa" na jeziorze Skrzynki Duże w miejscowości Nowe Karpno.

Koncert noworoczny w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowano zaś w Liniewie. Na sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji już od godziny 14.30 będzie można posłuchać Orkiestry Dętej "LinStart" oraz sekcji gitar klasycznych. Nie zabraknie też zbiórki przed kościołami na terenie całej gminy.

Kwestujących wolontariuszy będzie można także spotkać na ulicach gmin Nowa Karczma, Dziemiany i Stara Kiszewa.

Program WOŚP na kościerskim Rynku:
14.00 - Rozpoczęcie i powitanie
14.10 - Koncert zespołu Legion
14.40 - I licytacja
14.50 - Koncert Michała Kaczmarczyka i Małgorzaty Berth
15.20 - II licytacja
15.30 - Koncert zespołu młodzieżowego
16.00 - III licytacja
16.15 - Koncert zespołu Defeated
16.55 - IV licytacja
17.10 - Fire Show
17.30 - V licytacja
17.40 - Pokaz karate
18.00 - VI licytacja
18.10 - Koncert zespołu And - Daro
18.30 - VII licytacja
18.40 - Koncert zespołu Darius Group
19.10 - VIII licytacja
19.20 - Koncert zespołu Orlikowski Band
19.50 - Zakończenie licytacji
20.00 - Światełko do nieba

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.