Ulicami Dziemian przeszedł Orszak Trzech Króli

środa, 6 stycznia 2016 r., 22:45
fot. da

Największe jasełka w powiecie kościerskim za nami. W Dziemianach zorganizowany został Orszak Trzech Króli. Nietypowy pochód poprzedziły wyjątkowe jasełka i wybór Małego Króla Kaszubskiego.

Orszak Trzech Króli w Dziemianach zorganizowany został już po raz piąty. Głównym celem nietypowego pochodu była popularyzacja polskiej tradycji jasełkowej. Dla mieszkańców Dziemian to doskonała okazja do radosnego przeżywania Święta Trzech Króli.

Jedną z atrakcji tegorocznej edycji imprezy było przedstawienie jasełkowe, które przygotowane zostało przez mieszkańców Kalisza. Mimo niskich temperatur Orszak Trzech Króli spotkał się z dużym zainteresowaniem miejscowych i przyjezdnych.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.