Powiat nadal zaciska pasa. Przyszłoroczny budżet bez większych inwestycji

środa, 6 stycznia 2016 r., 12:22
fot. da

Powiat kościerski ma budżet na 2016 rok. Samorząd zamierza kontynuować politykę zaciskania pasa. Przyjęty na ostatniej sesji plan finansowy nie zakłada żadnych spektakularnych inwestycji.

Zgodnie z budżetem w przyszłym roku do powiatowej kasy wpłynie prawie 68 mln zł. Wydatki samorządu zostały zaplanowane na poziomie 64,5 mln zł. Nadwyżka budżetowa ma zostać przeznaczona na spłatę papierów wartościowych.

- Idziemy w kierunku oddłużania samorządu - zapewnia Alicja Żurawska, starosta kościerski. - Nie zamykamy się jednak na niektóre zadania ze środków własnych oraz zewnętrznych, jak choćby budowa windy w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Kościerzynie. To są inwestycje na miarę na tego budżetu.

Starosta zaznacza również, że po raz pierwszy od wielu lat w stu procentach zabezpieczone zostały środki na wynagrodzenia dla pracowników administracji i oświaty. Zadłużenie samorządu powiatu kościerskiego ma w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy zmaleć o ponad 3 mln zł.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.