Kościerzyna. Rusza akcja "Zapalmy ponownie choinkę"

poniedziałek, 4 stycznia 2016 r., 11:14
fot. internet

W poniedziałek rusza zbiórka świątecznych drzewek. Zostaną one przetworzone na biomasę i ponownie wykorzystane. Przedsięwzięcie ma na celu zmianę podejścia ludzi do śmieci, które można powtórnie zużytkować.

Po raz kolejny organizowana jest akcja "Zapalmy ponownie choinkę". Firma MPI "KOS-EKO" będzie kontrolować miasto systematycznie.

- Akcja rozpocznie się w poniedziałek, czwartego stycznia i potrwa do końca miesiąca. Drzewko należy pozostawić w pobliżu miejsca składowania nieczystości stałych skąd zostanie odebrana przez firmę MPI "KOS-EKO". Będzie ona przejeżdżać przez miasto każdego dnia - mówi Jacek Konkol, asystent burmistrza Miasta Kościerzyna.

Zbiórkę drzewek organizuje MPI "KOS-EKO" wraz z Urzędem Miasta Kościerzyna i administratorami osiedli mieszkaniowych. Zebrane drzewka zostaną przetworzone na biomasę.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tej kampanii mieszkańcy zmienią podejście postępowania ludzi do śmieci. MPI "KOS-EKO" liczy też na to, że tegoroczna zbiórka pozwoli na zebranie większej ilości choinek, niż w poprzednich latach.

Martyna Cichosz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.