Kościerzyna. Ponad poł miliona dla organizacji pozarządowych

wtorek, 29 grudnia 2015 r., 16:58
fot. internet/miastokoscierzyna.pl

531.050 zł - dokładnie tyle kościerski magistrat zamierza przeznaczyć w 2016 roku na realizację projektów przez organizacje pozarządowe. Choć konkurs został ogłoszony w siedmiu kategoriach, to ponad 80 proc. wymienionej puli ma trafić tradycyjnie na sport. Swoje oferty można składać do 8 stycznia.

Swoje propozycje na realizację projektów można zgłaszać w siedmiu sferach: ochrona zdrowia w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, pomoc społeczna, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, kultura fizyczna i sport, oświata i wychowanie, działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym przedsiębiorczości oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

W sumie na wykonanie zadań przez organizacje pozarządowe w tym zakresie zarezerwowano środki w wysokości 531.050 zł. Najwięcej, bo aż 427.500 zł ma trafił do sektora sportowego. Na 48.000 zł mogą liczyć stowarzyszenia działające w zakresie zdrowia, o połowę mniej funduszy przeznaczono z kolei na kulturę. Sektor pomocy społecznej oraz oraz oświaty i wychowania może "zgarnąć" w sumie po 10.450 zł. Natomiast działalności wspomagające rozwój gospodarczy i działalności wspomagające rozwój wspólnot mogą zdobyć po około 7.000 zł.

Dla przypomnienia w 2015 roku organizacje pozyskały kwotę w łącznej wysokości 557.000 zł.

Wnioski o pozyskanie grantów mogą składać podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego wymienione w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie działające na terenie miasta.

Oferty należy składać w nieprzekraczającym terminie do 8 stycznia do godziny 15.30 w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Kościerzyna.

Wybór ofert ma nastąpić 1 lutego.

Ze szczegółowymi warunkami konkursu ofert można zapoznać się tutaj.

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.