Kościerzyna. Pożar w szpitalu - ewakuowano pacjentów

piątek, 18 grudnia 2015 r., 13:16
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

W czwartek straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze, do którego doszło na jednym z oddziałów kościerskiego szpitala. Po przybyciu na miejsce okazało się, że wewnątrz płonącego obiektu uwięzione zostały dwie osoby. Strażakom udało się wydostać poszkodowanych na zewnątrz oraz szybko zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych.

Do zdarzenia doszło około godziny 10. Pożar w jednym z pomieszczeń oddziału rehabilitacji dziecięcej zauważył personel medyczny, który natychmiast zaalarmował straż pożarną i przystąpił do ewakuacji pacjentów. W jednej z sal uwięzione zostały dwie osoby, które na zewnątrz wydostali dopiero strażacy. Strażakom szybko udało się także zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar.

Na szczęście były to scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych, które systematycznie odbywają się w kościerskim szpitalu.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji osób z budynku. Jak ocenia dowodzący akcją, ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Ewakuacja została połączona z krótkim informacyjnym szkoleniem.

W ćwiczeniach wzięli udział: JRG Kościerzyna, OSP Łubiana, OSP Skorzewo, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz uczniowie - pozoranci z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.