Kościerzyna. Pożar w szpitalu - ewakuowano pacjentów

piątek, 18 grudnia 2015 r., 13:16
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

W czwartek straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze, do którego doszło na jednym z oddziałów kościerskiego szpitala. Po przybyciu na miejsce okazało się, że wewnątrz płonącego obiektu uwięzione zostały dwie osoby. Strażakom udało się wydostać poszkodowanych na zewnątrz oraz szybko zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych.

Do zdarzenia doszło około godziny 10. Pożar w jednym z pomieszczeń oddziału rehabilitacji dziecięcej zauważył personel medyczny, który natychmiast zaalarmował straż pożarną i przystąpił do ewakuacji pacjentów. W jednej z sal uwięzione zostały dwie osoby, które na zewnątrz wydostali dopiero strażacy. Strażakom szybko udało się także zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar.

Na szczęście były to scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych, które systematycznie odbywają się w kościerskim szpitalu.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji osób z budynku. Jak ocenia dowodzący akcją, ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Ewakuacja została połączona z krótkim informacyjnym szkoleniem.

W ćwiczeniach wzięli udział: JRG Kościerzyna, OSP Łubiana, OSP Skorzewo, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz uczniowie - pozoranci z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.