Mikołaj odwiedził małych pacjentów kościerskiego szpitala

czwartek, 3 grudnia 2015 r., 15:15
fot. AL

Choć Mikołajki będziemy świętować dopiero w niedzielę, małych pacjentów kościerskiego szpitala z upominkami Mikołaj odwiedził już w czwartek. Tym samym wywołał na twarzach dzieci uśmiech i radość, a czwartkowe przedpołudnie upłynęło maluchom w świątecznej atmosferze.

"Czynna miłość - uśmiech dzieci" - pod takim hasłem Szkolne Koło Caritas w Kościerzynie zrealizowało projekt, w ramach którego wręczyło prezenty pacjentom Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Głównym celem projektu było spowodowanie uśmiechu na twarzach dzieci, przez co na chwilę mogły zapomnieć o cierpieniu i szybciej wrócą do zdrowia.

I tak też się stało. W czwartkowe przedpołudnie mali pacjenci tryskali radością, a odwiedziny Mikołaja wraz z upominkami i rozśpiewanymi pomocnikami sprawiły, że dało się odczuć magię zbliżających się świąt.

Po wizycie w Kościerzynie, Mikołajowa drużyna udała się także do szpitala w Dzierżążnie, gdzie również obdarowała małych pacjentów.

Wydarzenie organizacyjnie i artystycznie wspierali kapelan Szpitala w Kościerzynie ks. Wiesław Badaszyk oraz młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.