Stracili dach nad głową - potrzebna pomoc dla pogorzelców

poniedziałek, 30 listopada 2015 r., 14:01
fot. archiwum

Najprawdopodobniej nieszczelność przewodu kominowego była przyczyną piątkowego pożaru w Gostomiu. Ogień strawił tam dwurodzinny budynek mieszkalny. Jedna z rodzin pozostała bez dachu nad głową. Gmina Kościerzyna już organizuje pomoc dla pogorzelców. Pomóc może każdy.

Do pożaru doszło w piątkowy poranek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży dwurodzinny budynek mieszkalny stał w płomieniach. Pożarem objęty był także zaparkowany przy obiekcie samochód osobowy. Z żywiołem przez około pięć godzin walczyło siedem zastępów straży pożarnej z Kościerzyny, Skorzewa, Łubiany, Kornego, Lipusza i Wielkiego Klincza.

Niestety mimo szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej budynek, jak i samochód spłonęły doszczętnie. Wstępnie straty oszacowano na około 200.000 zł, zaś jako przyczynę pożaru wskazuje się nieszczelność przewodów kominowych.

Jedna z zamieszkujących budynek rodzin pozostała bez dachu nad głową. Obecnie przebywa u swojej rodziny, jednak Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie organizuje dla nich pomoc. Pogorzelcy otrzymają 10.000 zł dodatku celowego. Samorząd zamierza też wspomóc ich w poszukiwaniu mieszkania do wynajęcia oraz wesprzeć finansowo dokładając się do czynszu.

Pomóc rodzinie może też każdy z nas. Chętne osoby, które chciałyby wspomóc pogorzelców, mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.