Czterech amatorów jazdy na podwójnym gazie zatrzymanych

poniedziałek, 23 listopada 2015 r., 10:18
fot. archiwum

Aż czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę mimo iż wcześniej spożywali alkohol zatrzymali w miniony weekend kościerscy policjanci. Dwaj zatrzymani odpowiedzą za wykroczenie, gdyż poziom alkoholu wydychanym powietrzu nie przekroczył w ich przypadku pół promila. Pozostali dwaj kierowcy wydmuchali po 1,5 promila.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński, w miniony weekend funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom znajdującym się w stanie po spożyciu alkoholu oraz dwóm nietrzeźwym.

Niechlubną weekendową statystykę rozpoczął 38-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego, którego kierującego ciężarowym MANem policjanci zatrzymali do kontroli w miejscowości Kliczkowy. 38-latek wydmuchał blisko pół promila alkoholu. Zatrzymano mu prawi jazdy kategorii A,B,E. Tego samego dnia w Nowej Karczmie w ręce funkcjonariuszy wpadł także 36-letni mieszkaniec gminy Liniewo. Kierując VW Golfem mężczyzna wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

W sobotnie popołudnie policjanci z Karsina zatrzymali z kolei do kontroli Mercedesa Sprinter, za kierownicą którego siedział 21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna wydmuchał około 1,5 promila alkoholu i pożegnał się z prawem jazdy. Ostatni amator jazdy na podwójnym gazie został zatrzymany przez kościerskich kryminalnych w niedzielny wieczór w Kościerzynie. Kierujący daihatsu terios 61-letni mieszkaniec Kościerzyny wydmuchał blisko pół promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy kategorii B.

Dwaj zatrzymani w miniony weekend odpowiedzą za wykroczenie, kolejni zaś dwaj za przestępstwo. O losie wszystkich w najbliższym czasie zadecyduje sąd.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.