Kościerzyna. Plac wokół pomnika Józefa Wybickiego w nowej odsłonie

piątek, 20 listopada 2015 r., 21:44
fot. da

Pojawiły się ławki, kosze na śmieci i stoliki szachowe. Modernizacja placu wokół pomnika Józefa Wybickiego dobiegła końca. - Mam nadzieję, że młodzi ludzie będą z chęcią spędzać tam swój wolny czas - mówi burmistrz Michał Majewski.

Inwestycja zrealizowana została z kilkutygodniowym opóźnieniem. Na zagospodarowanie terenu wokół pomnika Józefa Wybickiego władze miasta przeznaczy blisko 700 tys. zł. Dzięki powyższym środkom zaniedbany teren zmienił się nie do poznania.

- W ramach przedsięwzięcia całkowicie wymieniona została nawierzchnia - informuje Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Cześć placu zajmuje szachownica, która ułożona została z kostki granitowej. Dodatkowo pojawiły się stoliki szachowe, ławki, wiaty autobusowe i kosze na śmieci.

Odnowiony plac ma być miejscem spotkań mieszkańców i przyjezdnych. - Teren powinien ożyć wiosną, gdy się zazieleni, a temperatury będą zachęcały do pobytu na świeżym powietrzu - mówi Michał Majewski.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.