Warsztaty, porady i konsultacje, czyli Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Kościerzynie

czwartek, 19 listopada 2015 r., 22:08
fot. da

Jak rozkręcić własny biznes? Gdzie można ubiegać się o wsparcie? Dlaczego warto stawiać na samozatrudnienie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznawali uczestnicy Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości. Centralne obchody popularnej akcji odbyły się w Kościerzynie.

W Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego spotkały się osoby, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą. Ich wątpliwości rozwiewali przedstawiciele instytucji, które na co dzień współpracują z przedsiębiorcami. Przyszli właściciele firm mogli skorzystać również z doświadczenia innych, którzy już jakiś czas temu założyli własne firmy.

- Dla zainteresowanych dostępni byli też doradcy zawodowi, którzy badali predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej - mówi Mirosław Ginter, dyr. Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie. - Przedsiębiorcze kobiety mogły wziąć udział w warsztatach "Biznes pisany szminką". Zorganizowany został również panel ekspertów, który poświęcony został problemom mikroprzedsiębiorczości.

Warto zaznaczyć, że podobne akcje edukacyjno-informacyjne odbyły się również w innych częściach województwa pomorskiego. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości zorganizowany został w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Anna Dalecka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.