Ciężki sprzęt wjechał na budowę. Ruszyły prace przy obwodnicy Kościerzyny

środa, 18 listopada 2015 r., 22:03
fot. da

Po wielu latach apeli, przygotowań i protestów ruszyły prace przy budowie obwodnicy Kościerzyny. Na placu budowy byli już między innymi saperzy i geodeci. Kierowcy mogą spać spokojnie, bo realizacja inwestycji nie powoduje poważniejszych utrudnień w ruchu.

- Obecnie trwa wycinka terenów zadrzewionych i lasów - informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku. - Odhumusowano już tereny pod drogi technologiczne na obszarze od ulicy Cegielnia do ulicy Chojnickiej, a także pod drogę dojazdową DD10 i stanowiska badań archeologicznych. Dodatkowo prowadzone są ratownicze badania archeologiczne.

Choć zakres prac jest dość szeroki, kierowcy nie powinni mieć większych powodów do narzekań. - Główny ruch budowlany, tj. dostawa materiałów i przerzut mas ziemnych, będzie odbywał się po drogach technologicznych, które zostały specjalnie wybudowane dla potrzeb budowy w pasie drogowym - mówi Piotr Michalski.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych dwóch lat. Obwodnica będzie omijać Kościerzynę od południa. Długość nowej drogi wyniesie w sumie ponad 7 km.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.