Kościerzyna. Zmagali się z wiedzą rolniczą i BHP

wtorek, 17 listopada 2015 r., 15:56
fot. AL

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. We wtorek w kościerskim inkubatorze przedsiębiorczości z wiedzą o rolnictwie zmierzyło się 28 osób. Z rolniczymi zagadnieniami najlepiej poradził sobie Szymon Filipski.

We wtorek w 16 powiatach województwa pomorskiego odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Z wiedzą o rolnictwie i z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zmierzyli się także rolnicy z powiatu kościerskiego oraz uczniowie klas o profilu rolniczym Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

- Olimpiada ma na celu między innymi rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, wymianę doświadczeń i popularyzację osiągnięć w rolnictwie - podkreśla Aleksander Mach, dyrektor PODR.

W sumie z szeroko rozumianą wiedzą o rolnictwie zmierzyło się 28 osób. Po części pisemnej, pięciu najlepszych uczestników odpowiadało na serię pytań ustnych. W tej najlepszą wiedzą popisał się

Podczas czwartkowych eliminacji wyłoniono też zwycięzców w konkursie wiedzy BHP, w którym wzięło udział 27 osób. Najlepszą znajomością przepisów w tym zakresie wykazał się Szymon Filipski.

Najlepsi w powiecie kościerskim już 3 grudnia będą próbować swoich sił w eliminacjach wojewódzkich.

Zwycięzcy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych:
I. Szymon Filipski
II. Artur Tusk
III. Stanisław Burandt
IV.Sebastian Chylewski
V. Paweł Stolc

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.