Kościerzyna. Zmagali się z wiedzą rolniczą i BHP

wtorek, 17 listopada 2015 r., 15:56
fot. AL

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. We wtorek w kościerskim inkubatorze przedsiębiorczości z wiedzą o rolnictwie zmierzyło się 28 osób. Z rolniczymi zagadnieniami najlepiej poradził sobie Szymon Filipski.

We wtorek w 16 powiatach województwa pomorskiego odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Z wiedzą o rolnictwie i z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zmierzyli się także rolnicy z powiatu kościerskiego oraz uczniowie klas o profilu rolniczym Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

- Olimpiada ma na celu między innymi rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, wymianę doświadczeń i popularyzację osiągnięć w rolnictwie - podkreśla Aleksander Mach, dyrektor PODR.

W sumie z szeroko rozumianą wiedzą o rolnictwie zmierzyło się 28 osób. Po części pisemnej, pięciu najlepszych uczestników odpowiadało na serię pytań ustnych. W tej najlepszą wiedzą popisał się

Podczas czwartkowych eliminacji wyłoniono też zwycięzców w konkursie wiedzy BHP, w którym wzięło udział 27 osób. Najlepszą znajomością przepisów w tym zakresie wykazał się Szymon Filipski.

Najlepsi w powiecie kościerskim już 3 grudnia będą próbować swoich sił w eliminacjach wojewódzkich.

Zwycięzcy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych:
I. Szymon Filipski
II. Artur Tusk
III. Stanisław Burandt
IV.Sebastian Chylewski
V. Paweł Stolc

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.