Postaw na siebie-postaw na przyszłość. Zapraszamy na Pomorski Dzień Przedsiębiorczości IDG

poniedziałek, 16 listopada 2015 r., 09:31
fot. nadesłane

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wspólnie z powiatowymi urzędami pracy w województwie pomorskim organizuje już po raz siódmy przedsięwzięcie pn. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku wydarzenie centralne w województwie pomorskim organizowane jest w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Kościerzynie.

Centralne obchody odbędą się dnia 19 listopada 2015 r. (czwartek) w godz. 10.00 - 14.00 w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie przy ul. 3 Maja 9.

Przyjdź! Dowiesz się:
Jak z dobrego pomysłu uczynić dobry plan
Co zrobić, aby zarejestrować działalność gospodarczą
Kto może pomóc przy pojawiających się licznych przeszkodach
Gdzie uzyskać wsparcie doradcze

Celem przedsięwzięcia jest promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród osób bezrobotnych i innych osób zamierzających uruchomić indywidualną działalność gospodarczą, jak również wspieranie rozwoju firm założonych m.in. przez osoby bezrobotne i przekształcaniu się ich w mikroprzedsiębiorstwa.

W trakcie trwania Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG osoby chcące uruchomić własną firmę będą mogły uzyskać informacje o sposobie postępowania i procesie zakładania działalności gospodarczej, wymaganych i niezbędnych dokumentach u przedstawicieli instytucji zaangażowanych w proces uruchamiania działalności gospodarczej, bądź dowiedzieć się o źródłach finansowania umożliwiających założenie firmy, czy innych możliwościach wsparcia.

Program Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG w Kościerzynie:
10:00 - Rozpoczęcie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości IDG - otwarcie stoisk informacyjno-doradczych;
10:30 - 12:00 - Panel ekspercki - problemy mikroprzedsiębiorczości;
10:30 - 12:30 - Biznes pisany szminką - warsztaty;
11:30 - 13:30 - Finał konkursu na najlepszy biznes plan "Biznes plan JUNIORA";
14:00 - Zakończenie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości w Kościerzynie (zamknięcie stoisk informacyjno - doradczych).

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG odbędzie się jednocześnie w tym samym dniu na terenie całego województwa. Wydarzenie to zostało wpisane do kalendarza Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) i ujęte w planie działań regionalnych realizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie woj. pomorskiego.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.